Van 13 tot en met 26 december komt de ‘Kas voor Rouwen en Vieren’ weer naar Aalsmeer. Vorig jaar op het Drie Kolommenplein, maar deze keer staat hij op het Molenplein, schuin onder Korenmolen De Leeuw.
Het initiatief dat in 2021 (coronatijd) in Amsterdam ontstond blijft groeien. Na de 13 locaties vorig jaar staan er vanaf half december straks op 25 plekken door het hele land kassen. Doel: mensen in de donkere dagen rond kerst een plek van troost bieden en stil te staan bij het leven, rouw en verlies.
In de kas kunnen bezoekers een kaarsje aansteken, iets schrijven in een boek, op een kaart of lint of een luisterend oor vinden bij een van de vrijwilligers.
De organisatie achter dit project is platform Aalsmeer over Hoop, waar inmiddels negen kerken in samenwerken, waaronder ook onze Doopsgezinde Gemeente.
Vrijwilligers gezocht voor bemensing kas en extra geld
Als organisatie staan we nog wel voor enkele uitdagingen: er zijn vrijwilligers nodig en geld.
Per dag wordt de kas bemand door acht vrijwilligers verdeeld over vier duo’s. Zij wisselen elkaar tussen 12 en 20 uur om de twee uur af. Aanmelden als vrijwilliger kan via het invulformulier op https://rouwenenvieren.nl/meedoen/aalsmeer. De informatieavond in het Kloosterhof is op 9 december.
Voor de financiën wordt naast kerken en de gemeente Aalsmeer die het subsidieert, een beroep gedaan op ondernemers en inwoners om het eenproject van en voor iedereen te laten zijn. Doneren kan via bijgevoegde QR-code of door een bedrag over te maken op bankrekening NL98 RABO 0373714653 van Aalsmeer over Hoop o.v.v. ‘Rouwkas’.

De ‘Kascommissie’ (Agnes Kombrink, Ank Koopmans, Lars Grijsen, Albert Oost en Arjen Vos)
Meer info via: rouwkasaalsmeer@gmail.com


