Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd

Nieuws

10 juli 2016

Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd

Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd
Een positief geluid vanuit de fairtrade commissie. Enkele maanden geleden hebben wij opnieuw
verlenging aangevraagd van onze titel ‘Fairtrade Kerk’. Elke drie jaar moet dat weer gebeuren om te laten zien dat onze kerkgemeenschap zich blijft inzetten om eerlijke handel te promoten en eerlijke producten te gebruiken.
En het is gelukt (niet dat we daar aan twijfelden). Uit het juryrapport geciteerd:
“Op een groot aantal manieren laat de kerkgemeenschap zien daadwerkelijk achter de Fairtrade gedachte te staan. De lijst van activiteiten, die in dit kader aan de orde zijn, is indrukwekkend. Ook  voor 2016 staan er weer veel initiatieven op stapel. De Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer
laat zien dat het haar menens is om fairtrade uit te dragen door het principe op te nemen in haar reglement!”
En ook: “De commissie titeltoekenning Fairtrade Gemeente Campagne is onder de indruk van de manier waarop de fairtrade gedachte in steeds nieuwe daden wordt omgezet.
Mogelijk kan er een initiatief groeien om in oecumenisch verband samen met de andere kerken stelling te nemen. Wij hebben begrepen dat vanuit de Doopsgezinde Gemeente hiertoe al eerder initiatieven zijn genomen. En tevens kan steun worden verleend aan andere ideeën in Aalsmeer, zoals die van de lokale werkgroep Fairtrade Gemeente Aalsmeer, die de burgerlijke gemeente tot een fairtrade gemeente wil maken. Wij verwachten dat jullie de titel met verve weten
hoog te houden en wensen jullie daar veel succes bij.”

Nou, dat is toch heel leuk om te horen! We proberen ook om met enige regelmaat het fairtrade principe van onze kerk naar voren te brengen. Onlangs met ‘Beleef150!’ was de modeshow van eerlijke kleding een mooi voorbeeld. Men wordt zich ook steeds meer bewust hiervan. Denk aan de
afspraken die minister Ploumen pasgeleden heeft gemaakt met meer dan 50 kledingproducenten over eerlijke arbeidsomstandigheden, leefbaar loon, geen kinderarbeid en aandacht voor klimaat en milieu tijdens het productieproces.
Allemaal zaken die natuurlijk vanzelfsprekend zouden moeten zijn, maar het nog lang niet zijn… Het valt nog te bezien of de afspraken bindend genoeg zijn, maar het begin is er, in elk geval staat het op de agenda en is er aandacht voor.

« Terug

Agenda

22
juli

Kerkdienst | ds. Wies Blomjous

Aanvang 10:00 uur

Lees verder >

Nieuws

14 juli 2018

Nieuws uit Vledder | Ouderenreis 2018

Lees verder >

8 juli 2018

Terugblik Ringdag

Lees verder >

2 juli 2018

Afscheid ds. Liesbet Geijlvoet - een fotoverslag van 24 juni

Lees verder >

18 juni 2018

Gelegenheidskoor voor Vredesdienst op 16 september

Lees verder >

4 juni 2018

Extra Gemeentevergadering op 22 juli

Aanvang 11.30 uur

Lees verder >

Preken

15 juli 2018

Preek 15-07-2018 | Zr. F. Riesmeijer

Lees verder >

Levenslicht

21 juli 2018

Levenslicht nr. 4 - juni 2018

Lees verder >

© Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer Colofon Disclaimer Sitemap

Aalsmeer.nu | Lab 35