Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd

Nieuws

10 juli 2016

Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd

Titel Fairtrade Kerk geprolongeerd
Een positief geluid vanuit de fairtrade commissie. Enkele maanden geleden hebben wij opnieuw
verlenging aangevraagd van onze titel ‘Fairtrade Kerk’. Elke drie jaar moet dat weer gebeuren om te laten zien dat onze kerkgemeenschap zich blijft inzetten om eerlijke handel te promoten en eerlijke producten te gebruiken.
En het is gelukt (niet dat we daar aan twijfelden). Uit het juryrapport geciteerd:
“Op een groot aantal manieren laat de kerkgemeenschap zien daadwerkelijk achter de Fairtrade gedachte te staan. De lijst van activiteiten, die in dit kader aan de orde zijn, is indrukwekkend. Ook  voor 2016 staan er weer veel initiatieven op stapel. De Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer
laat zien dat het haar menens is om fairtrade uit te dragen door het principe op te nemen in haar reglement!”
En ook: “De commissie titeltoekenning Fairtrade Gemeente Campagne is onder de indruk van de manier waarop de fairtrade gedachte in steeds nieuwe daden wordt omgezet.
Mogelijk kan er een initiatief groeien om in oecumenisch verband samen met de andere kerken stelling te nemen. Wij hebben begrepen dat vanuit de Doopsgezinde Gemeente hiertoe al eerder initiatieven zijn genomen. En tevens kan steun worden verleend aan andere ideeën in Aalsmeer, zoals die van de lokale werkgroep Fairtrade Gemeente Aalsmeer, die de burgerlijke gemeente tot een fairtrade gemeente wil maken. Wij verwachten dat jullie de titel met verve weten
hoog te houden en wensen jullie daar veel succes bij.”

Nou, dat is toch heel leuk om te horen! We proberen ook om met enige regelmaat het fairtrade principe van onze kerk naar voren te brengen. Onlangs met ‘Beleef150!’ was de modeshow van eerlijke kleding een mooi voorbeeld. Men wordt zich ook steeds meer bewust hiervan. Denk aan de
afspraken die minister Ploumen pasgeleden heeft gemaakt met meer dan 50 kledingproducenten over eerlijke arbeidsomstandigheden, leefbaar loon, geen kinderarbeid en aandacht voor klimaat en milieu tijdens het productieproces.
Allemaal zaken die natuurlijk vanzelfsprekend zouden moeten zijn, maar het nog lang niet zijn… Het valt nog te bezien of de afspraken bindend genoeg zijn, maar het begin is er, in elk geval staat het op de agenda en is er aandacht voor.

« Terug

Agenda

17
december

Kerkdienst | mw. Ellen van Houten-Oranje - 3e advent

Aanvang 10:00 uur

Collecte in natura voor het Jeannette Noëlhuis

Lees verder >

Nieuws

4 december 2017

Familiekerstfeest onder de boom

Op zondag 17 december om 16.00 uur

Lees verder >

3 december 2017

Adventsproject 'Hart voor onderwijs' in Nepal

Lees verder >

27 november 2017

Prijswinnaars van de bazar

Lees verder >

13 november 2017

Films en interviews 75 jaar kampen

Lees verder >

30 oktober 2017

De beuk is gekapt

Lees verder >

Preken

Levenslicht

9 december 2017

Levenslicht nr. 7 - oktober/november 2017

Lees verder >

© Doopsgezinde Gemeente Aalsmeer Colofon Disclaimer Sitemap

Aalsmeer.nu | Lab 35